Get Up! Get Active! Get Involved! Get Healthy!
back to Results Home | GCSG Home

Track

Primary

100m
  Primary: 1997-2000 Boys
Marks Name
17.38 Chris Colfield Gold
19.32 John Rincon Silver
19.355 Aarin Hawkis Bronze
  Primary: 1997-2000 GIRLS
Marks Name
22.42 Callie Yeager Gold
23.99 Jennifer Pohl Silver
200M
1 Primary: 1997-2000 BOYS
Marks Name
37.22 Chris Colfield Gold
41.84 Aarin Hawkins Silver
43.07 Ian Johnson Bronze
  Primary: 1997-2000 GIRLS
Marks Name
45.37 Jenifer Pohl Gold
49.64 Callie Yeager Silver
LONG JUMP
  Primary: 1997-2000 BOYS
Marks Name
John Rincom Gold
6.3 Troy Johnson Silver
7.5 1/4 Ian Johnson Bronze
LONG Jump
  Primary: 1997-2000 BOYS
Marks Name
11.5 Jennifer Pohl Gold


Sub Bantam

100m
  Sub Bantam: 1996 Boys
15.58 Quinten Hunt Gold
18.68 Anthony Lavelle Stamps Silver
  Sub Bantam: 1996 GIRLS
Marks Name
15.75 Takera Waters Gold
18.38 Sapphire Towen Silver
21.12 Raquel Callumber Bronze
200M
  Sub Bantam: 1996 Boys
Marks Name
34.47 Quinten Hunt Gold
38.1 Mike Miller Silver
42.81 Justin Gage Bronze
  Sub Bantam: 1996 GIRLS
Marks Name
33.01 Takera Waters Gold
39.77 Sapphire Dowhan Silver
48.72 Raquel Callumber Bronze
LONG JUMP
  Sub Bantam: 1996 BOYS
Marks Name
10.1 Quinten Hunt Gold
10 Aaguil Muhammad Silver
  Sub Bantam: 1996 BOYS
Marks Name
11.5 Raquel Cullumber Gold
9.6 3/4 Takerra Waslters Silver
9 Sapphire Dowhan Bronze

Bantam

100m
  Bantam: 1995 Boys
Marks Name
16.9 Anthony Salyers Gold
18.75 Bruce Gage Silver
19.78 Jess Barnes Bronze
  Bantam: 1995 GIRLS
Marks Name
16.85 Tijah Waters Gold
15.48 Alexis Chandler Silver
17.78 Alexis Johnsona Bronze
1600m
  Bantam: 1995 Boys
Marks Name
6.29:18 Anthony Salyers Gold
  Bantam: 1995 GIRLS
Marks Name
4X100
  Bantam: 1995 Boys
Marks Name
64.1 Chris Colfield Gold
Aaron Hawkins Silver
John Rincon Bronze

Intermediate

100m
  Intermediate 1989 - 1990 Boys
Marks Name
13.7 CaseyWunch Gold
14.4 Van Hunt Silver
   
  Intermediate 1989 - 1990 GIRLS
Marks Name
13.9 Alexis Justine Stamps Gold
14.1 Gabriel Leeshondra Green Silver
400 METERS
  Intermediate 1989 - 1990 Boys
Marks Name
Thomas Edgington Gold
  Intermediate 1989 - 1990 GIRLS
Marks Name  
800M
  Intermediate 1989 - 1990 Boys
Marks Name
57.1 Josh Tesorieo Gold
   
  Intermediate 1989 - 1990 GIRLS
Marks Name
Julia C Grose Gold
200M
  Intermediate 1989 - 1990 Boys
Marks Name
25.59 Miguel Lucero Gold
27.7 Van Hunt Silver
28.6 Tyler Macias Bronze
  Intermediate 1989 - 1990 GIRLS
Marks Name
29.1 Alexis Justine Stamps Gold
30.3 Gabby Green Silver
SHOT PUT
  Intermediate 1989 - 1990 BOYS
Marks Name
34.7 Michael French Gold
39.4 1/2 Joe Riccio Silver
  Intermediate 1989 - 1990 BOYS
Marks Name
27.5 Jessica Cottrell Gold
27.7 Tiea Oneill Silver

Sub Midget

80M HURDLES
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
19.65 Jessica Gettleman Gold
100m
  Sub-Midget 1994 Boys
Marks Name
17.4 Jeremy Niblett Gold
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
15.48 Alexis Chandler Gold
16.85 Tijah Watters Silver
17.18 Jessica Gettleman Bronze
1500m
  Sub-Midget 1994 Boys
Marks Name
6:29 Anthony Salyers Gold
6:39 Jose Edington Silver
6:41 Octavio Edington Bronze
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
6.17:95 Alexis Chandler Gold
6.50:8 Alexis Johnson Silver
6.53:11 Rebecca Cullumber Bronze
400 METERS
  Sub-Midget 1994 Boys
Marks Name
1:11 DeVante Kyle Gold
   
   
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
1:13 Carissa Sanchez Gold
1:15 Kadijah Kuykendall Silver
800M
  Sub-Midget 1994 Boys
Marks Name
Octavio Edington Gold
   
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
Rebecca Cullumber Gold
200M
  Sub-Midget 1994 Boys
Marks Name
33.41 DeVante Kyle Gold
33.45 Jermy Niblett Silver
3200M
  Sub-Midget 1994 BOYS
Marks Name
Jose Edington Gold
   
LONG JUMP
  Sub-Midget 1994 BOYS
Marks Name
10'4" Gold
  Sub-Midget 1994 GIRLS
Marks Name
8 10 Jessica Gettleman Gold
6 10 Alexis Johnson Silver
Carissa Sanchez Bronze

 

Midget

1500
   Midget: 1993 Boys
Marks Name
06:44.8 Thomas Edgington Gold
   
   Midget: 1993 GIRLS
Marks Name Affiliation/hometown
400 METERS
   Midget: 1993 Boys
Marks Name
Thomas Edgington Gold
 
   
   Midget: 1993 GIRLS
Marks Name  
200M
   Midget: 1993 Boys
Marks Name
Jeremiah Niblett Gold
29 Adrian Garica Silver
27.3 Trey Waters Bronze
   Midget: 1993 GIRLS
Marks Name
34.78 Kadija Ruykendall Gold
3200M
   Midget: 1993 Boys
Marks Name
15:39 Jose Edington Gold
 
   
   Midget: 1993 GIRLS
Marks Name
15:31 Katie Jaffe Gold
LONG JUMP
   Midget: 1993 BOYS
Marks Name
11'11" Davante Kyle Gold
   Midget: 1993 BOYS
Marks Name
10'5" Kadijah Kuykendall Gold
SHOT PUT
   Midget: 1993 BOYS
Marks Name
Shawte Hinton Gold
   Midget: 1993 BOYS
Marks Name  
800m
   Midget: 1993 Boys
Marks Name
04:40.2 Thomas Edington Gold
   
   Midget: 1993 GIRLS
Marks Name
4:09 Carissa Sanchez Gold

 

Sub Youth

100m
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name
14.84 Adrian Garica Gold
16.55 Trey Waters Silver
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name
15.47 Damonique Davis Gold
16.4 Nicole Gingg Silver
16.41 Kalle Hagarty Bronze
1600m
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name
Thomas Edgington Gold
   
   
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name  
400 METERS
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name
Thomas Edgington Gold
1.09.81 Trey Waters Silver
   
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name
1.16:75 Alexis Chandler Gold
1.36:80 Tijaha Walters Silver
1.50:00 Dessiree Gould Bronze
800M
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name
Thomas Edgington Gold
   
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name  
200M
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name
27.03 Trey Watters Gold
29.01 Adrian Garcia Silver
   
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name
36.42 Domonique Davis Gold
37.02 Nicole Gingg Silver
35.18 Callee Hagarty Bronze
3200M
  Sub Youth 1992 Boys
Marks Name  
   
  Sub Youth 1992 GIRLS
Marks Name  
LONG JUMP
  Sub Youth 1992 BOYS
Marks Name
13.3 Kendra Hughes Gold
11.7 Domonique Davis Silver
  Sub Youth 1992 BOYS
Marks Name
11.3 Randi Young Gold
SHOT PUT
  Sub Youth 1992 BOYS
Marks Name
Valentino Doka Gold
Trevor Thomas Silver
  Sub Youth 1992 BOYS
Marks Name  

Youth

100m
  Youth 1991 Boys
Marks Name
12 Matthew Christoper Stark Gold
14.1 Jordan Riley Silver
14.47 Van Hunt Bronze
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
15.11 Page Parker Gold
16.35 Adrianna Dong Silver
1600m
  Youth 1991 Boys
Marks Name
5.41:47 Aaron Gonsher Gold
   
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name  
400 METERS
  Youth 1991 Boys
Marks Name
1.13.88 van Hunt Gold
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
1.20:43 Callee Hagerty Gold
1.22:12 Paige Parker Silver
1.27:41 Nicole Gimgg Bronze
800M
  Youth 1991 Boys
Marks Name
2:35 Aaron Gonsher Gold
   
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
200M
  Youth 1991 Boys
Marks Name
1st Tyler Shane Macias Gold
Jeremiah Niblett Silver
Matthew Christopher Stark Bronze
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
1st Alexis Stamps Gold
2nd Gabby Green Silver
SHOT PUT
  Youth 1991 BOYS
Marks Name
Jarred Begay Gold
Cody Waterman Silver
Justin McElcoy Bronze
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
Jessica Cottrell Gold
Marquel Waterman Silver
DISCUS
  Youth 1991 BOYS
Marks Name
32.1 Justin McElcoy Gold
  Youth 1991 GIRLS
Marks Name
Jessica Cottrell Gold
Marquel Waterman Silver
Long Jump
  Youth 1991 Boys
Marks Name
12.3 Tyler Shane Macias Gold

 

Young Men / Women

100m
  Young men/women 1987-1988 Boys
Marks Name
12.47 Kesiena Otite Gold
  Young men/women 1987-1988 GIRLS
Marks Name
11.6 Karris Govan Gold
12.2 Warren Jackson Silver
12.27 Donald Askew Bronze
4X100
  Young men/women 1987-1988 Boys
Marks Name
45.69 Donald Askew Gold
Brian Stroughler Silver
Karis Govan Bronze
200
  Young men/women 1987-1988 Boys
Marks Name
24.57 Warren Jackson Gold
24.59 Donald Asew Silver
24.59 Garrett Washington Bronze
SHOT PUT
  Young men/women 1987-1988 BOYS
Marks Name
44.8 William Sally Gold
42.1 Garrett Washington Silver
  Young men/women 1987-1988 GIRLS
Marks Name
30.8 Meagan Berg Gold
33.9 Kindall Begay Silver
DISCUS
  Young men/women 1987-1988 BOYS
Marks Name
Alex Winchester Gold
Michael Waterman Silver
Salley Williamk Bronze

 


back to 2005 Winter Games Results