Get Up! Get Active! Get Involved! Get Healthy!
back to Results Home | GCSG Home

Summer Games 2005

Track Youth Results

Hammer IG:

Gold:            CJ Navarro

           

Hammer YW

            Gold:            Megan Berg

Hammer YM:

            Gold:            Jacob Nicol

Mini Javelin BG

            Gold:            Renee Dyson

            Silver:            Lizabeth Dyson

            Bronze: Taylor Dyson

Mini Javelin MG

            Gold:            Laura Orlie

            Silver: Tori Williams

Javelin:

            Gold:            Caitlin Clancy

Mini Javelin BB

            Gold:            Joshua Raphael

            Silver:            Landon Holman

            Bronze: Josh Bickel

Mini Javelin MB

            Gold:            Jamal Jones

            Silver:            Brandon Raphael

            Bronze: Travis Colby

Javelin IB

            Gold:            Conor Farguharson

Javelin YB

            Gold:            Erwin Jones

            Silver: Dillon Holman

Javelin YM

            Gold:            Martin Nevarez

            Silver:            Jacob Nicols

High Jump BG

            Gold:            Asha Bramwell

            Silver: Taylor Dyson

High Jump MG

            Gold:            Janet Watson           

            Silver:            Jessica Gettleman

High Jump YG

            Gold:             Rachel Romney

High Jump IG

            Gold:            Molly Clancy

High Jump YW

            Gold:            Caitlin Clancy

High Jump YB

            Gold:            Dylan Walashek

            Gold:            Scott Brueckner           

            Bronze: Spalding Rembert

           

High Jump BB

            Gold: Landon Holman

            Silver: Fred Orlie

            Bronze: Jeff Kmetz

            Bronze: Austin Walashek

High Jump MB

            Gold:            Brandon Raphael

            Silver:             Travis Colby

            Bronze: Jamal Jones

Pole Vault YM

            Gold: Colin Witter-Titton

            Silver: Martin Kearney

            Bronze: Kyle Fugit

Pole Vault IB

            Gold: Shea Kearney

Pole Vault IG

            Gold: Molly Clancy

Pole Vault YW

            Gold: Samantha Culiver

            Silver: Caitlyn Clancy

            Bronze: Kasi Rae Sandberg

Long Jump YB

            Gold: Daniel Cheney

            Silver: Spalding Rembert

            Bronze: Cole Patterson

Long Jump IB

            Gold: Frederico Bueno

            Silver: Ricardo Loayza

Long Jump YM

            Gold: David Bueno

Long Jump IG

            Gold: Molly Clancy

            Silver: Eboney Fletcher

Long Jump SBB

            Gold: Bryce Cheney

            Silver: Brenton Pohlman

            Bronze: Atticus Townsend

Long Jump BB

            Gold: Landon Holman

            Silver: Tevin  Magfiefld

            Bronze: Joshua Bickel

Long Jump MB

            Gold: Jeremy Tuttle

            Silver: Mitchell Willard

            Bronze: Ben Kmetz

Long Jump SBG

            Gold: Alexandra Glover

            Silver: Kaija Bramwell

Long Jump BG

            Gold: Asha Bramwell

            Silver: Silky Sharpe

Long Jump MG

            Gold: Jesssica Gentleman           

            Silver: Lauren Cheney

            Bronze: Mariah Jaronik

Triple Jump IB

            Gold: Miles Di Sabella           

           

Shot Put MG

            Gold: Tori Williams

            Silver: Laura Orlie

            Bronze: Janet Watson

Shot Put YG

            Gold: Taylor Williams

            Silver: Evelyn Sepulveda Carsosa           

            Bronze: Lourdes Nevarez Lopez

Shot Put IG

            Gold: Janneth Nieblas

            Silver: Ashleigh Staley

           

Shot Put MB

            Gold: Jeremy Tuttle

            Silver: Travis Colby

            Bronze: Jamal Jones

Shot Put IB

            Gold: Michael French

            Silver: Travis Williams

Shot Put YM

            Gold: Jacob Nicol

            Silver: Jeff Helwig

            Bronze: William Salley

Discus YG

            Gold: Evelyn Sepulveda Caursosa

            Silver: Lourdes Nevarez Lopez

            Bronze: Taylor Williams

Discus IG

            Gold: Ashleigh Staley

            Silver: Janneth Nieblas-Mendez

Discus YW

            Gold: Caitlin Clancy

Discus IB

            Gold: Sam Glantz

            Silver: Travis Williams

Discus YM

            Gold: Erik Sorenson

            Silver: Jeff Helwig

            Bronze: William Salley

Discus MB

            Gold: Jeremy Tuttle

            Silver: Shaun Collins

            Bronze: Travis Colby

Discus YB

            Gold: Armando Alvalez Nunoz

            Silver: Conor Farquharson

            Bronze: Dillon Holman

80m Hurdles MB

            Gold: Ben Kmet

            Silver: Jorge Rivera

80m Hurdles MG

            Gold: Raquel Amaya

            Silver: Hope Giomarac

            Bronze: Jessica Gentleman

110m Hurdles YB

            Gold: Erwin Jones Jr.                       

110 m Hurdles IB

            Gold: Ty Cordova

           

200m Hurdles YB

            Gold: Erwin Jones Jr.

100m Dash IB

            Gold: Miles Di Sabella

            Silver: Ty Cordova

            Bronze: Jesus Rivera

100m Dash YM

            Gold: Alexander Bohlman

           

100m Dash IG

            Gold: Kalynn Palmisano

100m Dash YW

            Gold: Veronica Finley

100m Dash YB

            Gold: Cole Patterson

            Silver: Grayson Willard

            Bronze: Spalding Rembert

100m Dash YG

            Gold: Jordan Pletzer

            Silver: Faith Giomarac

            Bronze: Katie Hugh

100m Dash MB

            Gold: Victor Jesus Singh

            Silver: Mitchell Willard

            Bronze: Loren Bahe

100m Dash MG

            Gold: Hope Giomarac

            Silver: Perla Karina Galindo

            Bronze: Mariah Jaronik

100m Dash BB

            Gold: Joshua Rafael

            Silver: Fred Orlie

            Bronze: Joshua Bickel

100m Dash BG

            Gold: Jillian Bradshaw

            Silver: Silky Sharpe

            Bronze: Asha Bramwell

100m Dash SBB

            Gold: Vic Conyers Jr.

            Silver: Bryce Cheney

            Bronze: Atticus Townsend

100m Dash SBG

            Gold: Kicarra Brown

            Silver: Alexandra Glover

            Bronze: Kaija Bramwell

400m Dash SBG

            Gold: Shanna Kooyaquaptena

            Silver: Jalena Huma

            Bronze: Sky George

400m Dash BG

            Gold: Jillian Bradshaw

            Silver: Rachel Lillie

            Bronze: Courtney Fulton

400m Dash YM

            Gold: Michael Rodriguez

            Silver: David Bueno

           

400m Dash IB

            Gold: Carlos Esquivel

            Silver: Cristian Morales

            Bronze: Ernest Cruz

400m Dash YB

            Gold: Cody Wells

            Silver: Eric Brannick

            Bronze: Alvaro Vazquez

400m Dash IG

            Gold: Juliana Cluff

            Silver: Ashley Minerva

            Bronze: Valerie Begauy

400m Dash YG

            Gold: Lynes Garaw

400m Dash MB

            Gold: Jorge Rivera

            Silver: Loren Bahe

            Bronze: Jermaine Bahe

400m Dash BB

            Gold: Landon Holman

            Silver: Fred Orlie

            Bronze: Charles Tawyesua

400m Dash YG

            Gold: Ishtar Cabrera

            Silver: Faith Goimarac

            Bronze: Lucia Moralies Vogales

400m Dash MG

            Gold: Angulo Morales

            Silver: Hope Goimarac

            Bronze: Brooke Namoki

400m Dash YB

            Gold: Cleotis Hill

            Silver: Cory Salazar

            Bronze: Nathan Bolivar

400m Dash IB

            Gold: Miguel Ludero Manrique

            Silver: Jesus Rivera

            Bronze: Ricardo Loayza

400m Dash YM

            Gold: Wency Buitmea

            Silver: David Bueno

400m Dash YW

            Gold: Lauren Kern

           

400m Dash IG

            Gold: Kalynn Palmisano

200m Dash SBG

            Gold: Kierra Brown

            Silver: Alexandra Glover

            Bronze: Kaija Bramwell

200m Dash MG

            Gold: Tori Williams

            Silver: Chelsea Helmintalon

200m Dash IB

            Gold: Miguel Angel Ludero Manrique

            Silver: Roberto Jose Carranza Herrera

            Bronze: Joe Coffori

200m Dash YM

            Gold: Alexander Bohlman

           

200m Dash BG

            Gold: Jillian Bradshaw

            Silver: Nadia Mandoca

            Bronze: Perla Galindo

200m Dash BB

            Gold: Fred Orlie

            Silver: Stephan Tootsie

            Bronze: Charles Tawyesua

200m Dash SBB

            Gold: Vic Conyers

            Silver: Mason Bradshaw

            Bronze: Brendon Pohlman

 

200m Dash YG

            Gold: Jordan Pletzer

            Silver: Faith Giormarac

            Bronze: Taylor Williams

200m Dash MB

            Gold: Brandon Rafael

            Silver: Jeremy Tuttle

            Bronze: Dominic Sinquah

200m Dash YB

            Gold: Carlton Robinson

            Silver: Nick Helmintalea

800m Run SBB

            Gold: Farron Dennis

           

800m Run BB

            Gold: Daniel Valquez

            Silver: Stephan Tootsie

            Bronze: Ryan Sinquah

800m Run YB

            Gold: Cleotis Hill

            Silver: Cody Wells

            Bronze: Erik Brannick

800m Run YG

            Gold: Ishtar Cabrera

            Silver: Lucio Morales

            Bronze: Sabrina Collins

800m Run MB

            Gold: Victor Singh

            Silver: Jorge Rivera

            Bronze: Adam Clawson

800m Run MG

            Gold: Angelo Morales

800m Run IB

            Gold: Ty Cordova

            Silver: Joseph Cuffari

            Bronze: Jesus Rivera

800m Run YM

            Gold: Wencey Buitimea

800m Run IG

            Gold: Juliana Cluff

800m Run YW

            Gold: Lauren Kern

800m Run MG

            Gold: Brooke Namoki

            Silver: Shelby Claude

            Bronze: Jaime Huma

           

800m Run BG

            Gold: Rachel Lillie

            Silver: Jennifer Lomayaktewa

800m Run SBG

            Gold: Shanna Kooyaquaptena

            Silver: Jielani Huma

3000m Run MG

            Gold: Vanessa Bahe

           

3000m Run BG

            Gold: Karen Bahe

3000m Run YB

            Gold: Coby Wells

            Silver: Angel Camargo

3000m Run IG

            Gold: Juliana Cluff

            Silver: Ashley Minerva

            Bronze: Valerie Begauy

3000m Run MB

            Gold: Adam Clawson

3000m Run IB

            Gold: Cristian  Morlales

            Silver: Ernest Cruz

            Bronze: Dave Beighe

3000m Run YM

            Gold: Michael Rodriguez

            Silver: Adolfo Garcia Tezoco                                   

            Bronze: Matt Ique

4x100 Relay YB

            Gold: Salazar, Robinson, Bolivar, Helmintoler

4x100 Relay YG

            Gold: Lourdes Siervas

4x100 Relay BG

            Gold: Bobcats TC

4x800 Relay YG

            Gold: Collins, Dicesare, Huch, Lenkaitis

4x400 Relay YB

            Gold: Salazar, Robinson, Brannick, Bolivar

1500m Run MG

            Gold:  Kate Jeffe

            Silver: Vanessa Bahe

1500m Run YG

            Gold: Lynes Garcia

           

1500m Run MB

            Gold: Adam Clauson

            Silver: Dominic Sinquah

            Bronze: Tremayne Bahe

1500m Run BG

            Gold: Koren Bahe

           

1500m Run SBG

            Gold: Sky George

1500m Run SBB

            Gold: Brandon Gaseoma

            Silver: Julian Tawyesua

            Bronze: Dennis Farron

1500m Run BB

            Gold: Stephan Tootsie

            Silver: Ryan Sinquah

400 Hurdles IG

            Gold: Kathryn Munoz

            Silver: Loardes Itzel Sierras Grajalva

            Bronze: Esmaralda Molina Vargas

back to Summer Results